Rachunki i opłaty

W czasie trwania umowy najmu na bieżąco monitorujemy kwestie związane z bieżącym regulowaniem należności ponoszonych przez najemców, związanych z czynszem i opłatami eksploatacyjnymi, ponoszonymi na rzecz wspólnoty mieszkaniowej i dostawców mediów.

 

Każdy właściciel mieszkania doskonale wie o konieczności opłacenia rachunków wynikających z eksploatacji mieszkania, takich jak: czynsz na rzecz wspólnoty mieszkaniowej, rachunki za prąd, gaz, coroczne przegląd instalacji i piecyków gazowych. Przebywając za granicą często nie mamy czasu ani możliwości opłacenia tych rachunków. Powierzenie opłat najemcy jest z kolei obarczone dużym ryzykiem. Zdarza się bowiem, że najemca zapomina o regularnym opłacaniu mediów, narażając nas na ryzyko długów, a nawet na odcięcie mediów w naszym mieszkaniu.

 

Jesteśmy praktykami wynajmu, dlatego też, jeśli powierzysz nam swoje mieszkanie, zyskasz pewność, że rachunki zostaną opłacone na czas. Twoje rachunki będą przychodzić bezpośrednio na adres naszej firmy, my osobiście je regulujemy, a najemcom przedstawiamy ich wysokość. Następnie najemcy rozliczają się z nami za zapłacone media, a nasz Klient może „spać spokojnie”, będąc pewnym, że wszystko jest w należytym porządku.

 

Na specjalne życzenie Klienta możemy również ubezpieczyć mieszkanie. Wspólnie z właścicielem ustalimy zakres ubezpieczenia lokalu oraz dopasujemy najlepszą ofertę dostępną na rynku (ze wsparciem merytorycznym zaprzyjaźnionego brokera ubezpieczeniowego). Po wygaśnięciu polisy przypomnimy Klientowi o wznowieniu ochrony ubezpieczeniowej.