Znalezienie najemcy

 

Znalezienie najemcy to jedno z największych wyzwań stojących przed wynajmującym mieszkanie. Powierzamy najemcy w użytkowanie naszą nieruchomość, więc chcemy mieć poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

 

W odpowiedzi na ogłoszenie, umieszczone na stronie internetowej, wynajmujący otrzymuje zazwyczaj wiele telefonów. Z doświadczenia wiemy, że około 90% tych telefonów ma na celu ustalenie szczegółów, których wynajmujący nie zawarł w ogłoszeniu. Dlatego też, przyśpieszamy proces znalezienia najemcy poprzez sporządzanie dokładnych ogłoszeń, obfitujących w informacje na temat samej nieruchomości oraz wysokości opłat związanych z wynajmem.

 

Kolejnym krokiem w znalezieniu najemcy jest spotkanie z osobami, które w odpowiedzi na ogłoszenie chcą obejrzeć daną nieruchomość. W czasie takiego spotkania należy potencjalnych najemców zapytać o ich plany na najbliższą przyszłość, tzn. na jak długi okres czasu chcą wynająć lokal. Warto również ustalić ich zawód i miejsce pracy. Takie pytania zazwyczaj dostarczają wynajmującym wiele istotnych informacji i pozwalają uniknąć potencjalnie nierzetelnych najemców.

 

Z naszego praktycznego doświadczenia wiemy, że znalezienie dobrego najemcy to najbardziej czasochłonne zajęcie w procesie wynajmowania mieszkania. Często wynajmujący nie ma czasu na odbieranie setek telefonów i umawianie się na kilka odwiedzin swojego mieszkania dziennie, zwłaszcza jeśli mieszkanie zlokalizowane jest w innej części miasta. Powierzenie wynajęcia mieszkania pośrednikom nieruchomości również nie zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Pośrednik wynajmie mieszkanie pierwszej chętnej osobie, ponieważ na tym etapie kończy się jego rola.

 

Załatwimy wszystkie formalności w imieniu Klienta, a jego mieszkanie wynajmiemy takim lokatorom, którzy nie budzą obaw co do rzetelności. Zapewnimy wynajmującemu maksimum bezpieczeństwa i stabilności.